Kaunas: +370 655 75237
Vilnius: +370 687 00332

Prekių krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19
TitulinisPatarimai kaip dekoruoti ankštą butą

Patarimai kaip dekoruoti ankštą butą

 

Maži butai dažniausiai pasižymi žema nuomos kaina. Tai vienas iš gana svarbių rodiklių renkantis butą, tačiau nesinori gyventi degtukų dėžutėse todėl svarbu žinoti kaip teisingai apstatyti ankštą būtą, kad šis ne tik atrodytų erdvus, bet ir turėtų savotiško jaukais šarmo.

Viena iš klaidų, kurias, dekoruodami mažus butus, daro žmonės yra tai, kad jie didelį dėmesį skiria funkcionalumui pamiršdami ir į šalį nustumdami viską kas susiję su dizainu. Tad kodėl ribota erdvė turi būti ir ribotai stilinga? Kodėl joje negali kaboti ne vien funkcionalūs, bet ir stilingi veidrodžiai ar stovėti šarmingos komodos? Straipsnyje pateikiami keletas patarimų kaip teisingai dekoruoti ankštą butą.

1. Nevenkite atskirti skirtingas patalpos zonas.

Dekoruojant ankštą butą iš pažiūros gali atrodyti, jog būtina vengti bet kokio zonų dalijimo. Visgi viena didelė erdvė skirta ir svetainei, ir miegamajam, ir tuo pačiu virtuvei gali atrodyti tiesiog netvarkinga ir padrika.

Nevenkite atskirti skirtingos paskirties zonų smulkiomis detalėmis. Tarp valgomojo ir virtuvės pastatykite spintelę. Miegamojo zoną nuo svetainės atitverkite sofa ar kiauro rašto lentynomis. Geriausia zonų ribas žymėti ne masyviais ir sunkiais baldais ar konstrukcijomis, o interjere jau esančiais komponentais: sofa, foteliais, lentynomis ir t.t.

2. Protingai išdėstykite veidrodžius.

Ankštą butą vizualiai padidinti gali tinkamai pakabinti veidrodžiai. Ši interjero detalė optiškai didina erdvė ir suteikia jei šviesos bei gyvybės. Itin svarbu, kad veidrodžio matmenys tiktų kambario ir sienos matmenims. taip pat atidžiai rūpinkitės ir veidrodžio švara. Tvarkingai nublizgintas veidrodis taps stilinga interjero detale. Kruopščiai parinkti veidrodžio rėmai pagyvins ankšto buto erdvę. Svarbiausias patarimas vengti „sunkaus“, dėmesį traukiančio stiliaus rėmų, vietoj jų patartina rinktis modernius, plonus, metalinius arba neutralios spalvos medinius rėmelius, kurie neužgožtų veidrodžio.

3. Investuokite į daugiafunkcinius baldus.

Kada pradedama planuoti kaip apstatyti mažą butą, gerai suskaičiuojamas kiekvienas centimetras. Gana nemažai erdvės galima sutaupyti naudojant daugiafunkcinius baldus. Taupykite vietą palovyje instaliuodami papildomus stalčius. Rečiau naudojamų daiktų lentynoms išnaudokite laisvas teritorijas apie durų staktas ar palei lubas. Naudokite sulankstomų konstrukcijų baldus: stalus, kėdes ir t.t. Kada atitinkamų baldų nereikia, juos galima tiesiog sulankstyti, kad šie neužimtų papildomos erdvės.

4. Reguliariai tvarkykite savo būstą.

Visai natūralu, kad kas kiek laiko namuose prisikaupia nemažai šlamšto. Tuo tarpu gyvenant mažame bute, šlamšto prisikaupia dar greičiau. Siekiant išvengti kaupimo, rekomenduojama generaline tvarka užsiimti maždaug du kartus per metus. Reguliariai tvarkydamiesi nustebsite kiek daug beverčių daiktų namuose tiesiog kaupiate ir kokie tvarkingi namai tampa kai paprasčiausiai jų atsikratote. Egzistuoja viena auksinė taisyklė „jei daikto nepanaudojote per pusmetį, vadinasi jo jums nereikia – išmetam“. Galbūt aklai vadovautis šia taisykle nebūtina, tačiau atsikratyti senų sankaupų tikrai būtų ne pro šalį.

Būkime draugais Facebook!

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19