Kaunas: +370 655 75237
Vilnius: +370 687 00332

Prekių krepšelis

Prekių krepšelis tuščias

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19
TitulinisVeidrodis – kūrybiškas interjero akcentas

Veidrodis – kūrybiškas interjero akcentas

Parengė Deimantė Makarevičiūtė

Tradiciškai priimta manyti, kad veidrodžio paskirtis interjere yra vien tik praktiška – į veidrodį užmetame akį išbėgdami iš namų, jis padeda pasirinkti tinkamiausią rūbų derinuką o kartais pakužda, kas pasaulyje gražiausias. Bet jei pagalvosime kūrybiškiau, net ir veidrodis gali tapti unikaliu meno kūriniu.

„Dvigubo kambario“ efektas

Veidrodžio optinės savybės mums leidžia gudrauti ir išspręsti ne vieną namų interjero trūkumą. Štai pavyzdžiui, jei negalite pasigirti erdvia ir šviesia svetaine, veidrodžiai padės sukurti „dvigubo kambario“ efektą. Prie vienos iš šoninių kambario sienų, tiesiog ant grindų, pastatykite didelio formato puošniai įrėmintą veidrodį. O kad svečiai neapsigautų ir netyčia neatsitrenktų į neva esantį kambarį, šalia veidrodžio pastatykite ryškų akcentą – minkštą pufą, antikvarinę medinę skrynią ar raštuotą vazą. Jeigu kambario siena ilga ir monotoniškai tuščia – sustatykite du vienodo formato veidrodžius greta. Atspindžių žaismas sudarys praviro lango įspūdį.

Saulės šviesa ir netikras langas

Tiems, kurie mėgta natūralią dienos šviesą, bet patalpų suplanavimas apribojo vos vienu langu kambaryje, veidrodis padės išspręsti ir šį trūkumą. Jei prie svetainės lango stovi daili komoda, tuomet veidrodį kabinkite tiesiai virš jos. Pro langą sklindanti saulės šviesa atsispindės veidrodyje ir taip sukurs „antrojo“ lango efektą.

Veidrodžiai tamsiuose koridoriuose ir nišose

Koridoriuose ir tamsiose nišose ypač efektinga statyti žmogaus ūgio veidrodžius. Norint visu ūgiu save matyti veidrodyje viršutinė briauna turi būti bent 170 cm aukščio ir ne mažiau nei 50 cm pločio - tuomet galėsite patogiai apžiūrėti visą save.

Ryto spinduliai miegamajame

Miegamajame galite statyti veidrodį tiesiai ant grindų, gamtos ir debesų atspindžiai maloniai pažadins kas rytą. Kambario, kuriame nėra užuolaidų, veidrodžiui parinkite langų medienos spalvai artimus rėmus - susidarys įspūdis jog tai dar vienas langas. Feng shui pataria nestatyti veidrodžių prieš lovą ir tokiu kampu, kad vos prabudę matytumėte save – juk retai prabudę atrodome taip, kad norėtųsi sau šypsotis. Kuo daugiau harmonijos miegamajame, tuo lengviau prasidės diena.

Šviesūs ir erdvūs laiptai

Gyvenantiems kotedžuose ar namuose su daugybe laiptų tikriausiai tekę susidurti su nejaukiomis erdvėmis tarp aukštų. Tinkamai sukabinti veidrodžiai sumažins ankštos patalpos baimę ir pavers laiptus jaukesniais. Pasirinkite tuščią sieną laiptų apačioje ir ant jos pakabinkite didelį, aukštą veidrodį. Jeigu siena plati, išsirinkite vienos spalvos, bet skirtingų atspalvių rėmelių ir įrėminkite skirtingo formato veidrodžius. Pagrindiniam veidrodžiui galite pritaisyti lentynėlę ant kurios sustatysite suvenyrus ar dailių ąsotėlių kolekciją ir laiptai taps svetainės ar virtuvės tęstine dalimi. Mėgstantiems klasikinį variantą – veidrodžio rėmus rinkitės medinius, lygaus dizaino, kuo artimesnius laiptų medienos spalvai. Kad nebūtų monotoniška, šalia pastatykite stiklinę vazą, natūralių medžio šaknų kompoziciją ar daug šviesos nereikalaujantį žalialapį augalą, kuris pridės gyvybės tuštiems laiptams.

Galerija ant laiptų

Jei šalia laiptų turite erdvią tuščią sieną, užpildykite ją kolekcija iš dešimties įvairaus formato veidrodžių. Žaiskite su skirtingais rėmų stiliaus ir sukursite itin dinamišką kompoziciją. Klasikinio profilio rėmus maišykite su gausiai dekoruotais Viktorijos laikų rėmais, modernius - su sendintais Provanso stiliaus rėmais. Naudingas akcentas – medinė smulkių daiktų pakaba. Kad kolekcija nebūtų tuščia ir neprimintų interjero salono, ją paįvairinkite rėmeliais su šeimos nuotraukomis. Keletą nuotraukų rėmų žaismingai palikite visiškai tuščius, tarsi nuorodą, jog tai nuolat kintanti ir gyva kolekcija.

Šviesos žaismas berėmiuose veidrodžiuose

Moderniuos New York, studijos stiliaus interjeruose derės berėmiai veidrodžiai arba su itin plonais metaliniais rėmais. Jei toks veidrodis kabės virš indaujos - šalia sustatykite stiklinius ir metalinius indus – puošnias taures, įmantrios formos vazą ar sidabrinį kokteilių plaktuvą. Blizgios metalinės detalės ir stikliniai paviršiai atsispindėdami veidrodyje sukurs dinamišką šviesos atspindžių žaismą.

Prabangos akcentas valgomajame

Kuriantiems prabangos stilių – veidrodžiui rinkitės karališkus, gausiai dekoruotus sidabro ar aukso spalvos rėmus. Klasikiniame interjere puošnus veidrodis tampa dėmesio centru ir yra kabinamas virš židinio ar antikvarinės komodos. Veidrodžiui parinkite masyvius, natūralaus medžio, raižytus rėmus arba puoštus aukso dulkėmis, sidabro elementais. Šalia komodos sustatykite prabangių žvakidžių eilę ar dailią sidabrinę cukrinę.

Veidrodžiu sukurkite romantiškąjį buduarą

Prancūziško stiliaus interjerui, kuriame dominuoja baltos medienos baldai, nėriniuoti lovos užtiesalai ir šilku aptraukti krėslai, veidrodžiui pritaikykite pieno baltumo, grietinėlės atspalvio rėmus su gausiais ornamentais. Prašmatniu veidrodžiu sukursite tikrų tikriausią prancūziško stiliaus buduarą savo miegamajame.

Praktiškos veidrodžio apgaulės

O štai tamsiame ir ankštame miegamajame, virš lovos pakabinus siaurą, pailgo formato veidrodį, beveik per pusę praplėsite kambario erdvę.

Vandens atspindžiai vonios kambaryje

Nedideliam vonios kambariui tinkamiausi vientisi, pailgo formato veidrodžiai, montuojami virš kriauklių ir visų spintelių. Tokie, į sieną įleisti veidrodžiai optiškai padvigubins vonios erdvę. Dar labiau įspūdį sustiprins virš veidrodžio įtaisyti šviestuvai, kurių lempos nukreiptos žemyn į veidrodį. Jei vonioje galite džiaugtis langu, pakabinkite veidrodį nukreipkite taip, kad šviesa kristų į jį – padvigubinsite natūralų apšvietimą. Tuo tarpu labai mažoje vonioje panašų įspūdį gausite pakabinę du veidrodžius stačiu kampu vienas į kitą. Galite pasinaudoti anksčiau aprašyta gudrybe ir sustatyti du žmogaus ūgio veidrodžius vonios kampe.

Mėgstantiems meno elementus – šalia veidrodžio pakabinkite įrėmintus paveikslus su stiklu. Atspindžiai veidrodyje papildomais atšvaituos ir sukurs vandens paviršiaus iliuziją. Rėminimui galite rinktis grafikos darbus arba fotonuotraukas, kurios įrėmintos po stiklu ir pasportu bus atsparesnės drėgmei nei natūrali drobė, kuri drėgmėje netinkamai išsitemps. Paveikslus rinkitės jūros motyvo, egzotinių gėlių ir priderinkite blizgius sidabro spalvos rėmus, kurie atšvartuodami padės didinti erdvę.

Būkime draugais Facebook!

8~700 55 321 Darbo laikas: IV: 8-19